Duże zainteresowanie ofertą publiczną akcji Ten Square Games S.A.

Duże zainteresowanie ofertą publiczną akcji Ten Square Games S.A.

Szymon Okoń Katarzyna Jaroszyńska
Jak podała Ten Square Games S.A. wartość oferty wyniosła ponad 94 mln PLN, a kapitalizacja spółki w momencie debiutu na GPW sięgnie ponad 330 mln PLN.

Zespół SSW Pragmatic Solutions był doradcą prawnym Spółki w procesie IPO.

Podczas oferty współzałożyciel i wiceprezes Arkadiusz Pernal powiedział: "Zainteresowanie ofertą jest bardzo duże. W ciągu kilku dni spotkaliśmy się z wieloma inwestorami, którzy docenili nasz model biznesowy i konsekwentną realizację przyjętych planów. Doceniamy zaufanie, którym obdarzyli cały zespół Ten Square Games i cieszymy się, że chcą wspólnie z nami rozwijać Grupę".

Ten Square Games S.A. to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala - twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), w ramach którego rozwinęli jedną z pierwszych platform gier free-to-play.

Przedmiotem oferty było 2.043.750 akcji oferowanych, stanowiących 28,1% kapitału zakładowego Spółki oraz 28,1% głosów na walnym zgromadzeniu. Do obrotu na GPW wprowadzone mają zostać wszystkie 7.275.000 akcji Spółki. Debiut na głównym rynku GPW planowany jest w najbliższych dniach.