Etos rozpoczyna ofertę publiczną, spodziewany debiut na GPW 22 maja

Etos rozpoczyna ofertę publiczną, spodziewany debiut na GPW 22 maja

IPO GPW prospekt emisyjny
Warszawa, 27.04.2015 (ISBnews) - Etos - właściciel marki odzieżowej Diverse - opublikował dziś prospekt emisyjny i rozpoczął ofertę publiczną do 13 513 000 akcji, stanowiących do 50% kapitału zakładowego spółki. Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych spodziewany jest 22 maja.

"Na chwilę obecną szacujemy, że około 22 maja rozpocznie się obrót akcjami na giełdzie" - powiedział Tomasz Ciborowski, dyrektor departamentu IPO i nowych emisji obszaru rynków kapitałowych BZ WBK, na konferencji prasowej.

Spółka nie podała, jakiej wartości oferty się spodziewa. Cena maksymalna zostanie opublikowana w formie aneksu do prospektu, po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Zapisy dla inwestorów indywidualnych będą odbywać się między 29 kwietnia a 6 maja. Ostateczna cena sprzedaży podana zostanie 8 maja. Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych zaplanowano na 8-12 maja. Przydział akcji dla inwestorów indywidualnych planowany jest na 14 maja.

Akcjonariuszem sprzedającym jest Milano Holdings S.à r.l., spółka funduszu Abris CEE Mid-Market Fund LP, dotychczasowy właściciel 100% akcji Etos. Sprzedający zobowiązał się do niesprzedawania kolejnych pakietów akcji w ciągu roku od debiutu, a spółka do nieprzeprowadzania emisji akcji.

Oferującym akcje jest Dom Maklerski BZ WBK jako globalny koordynator, prowadzący księgę popytu, zaś rolę współprowadzących księgę popytu pełnią Ipopema Securities S.A. oraz BESI Grupo Novo Banco.

Spółka Etos S.A. zarządza siecią sprzedaży salonów z odzieżą sprzedawaną pod markami Diverse i Diverse Extreme Team. Sukces spółki Etos opiera się na sile marki Diverse obecnej na polskim rynku od 1993 r. Diverse oferuje szeroki asortyment odzieży damskiej i męskiej, którego uzupełnieniem są akcesoria, obuwie oraz torby i plecaki.

(ISBnews)

Powiązane