Redan podtrzymuje zamiar przeprowadzenia IPO spółki TXM w tym roku

Redan podtrzymuje zamiar przeprowadzenia IPO spółki TXM w tym roku

spółka oferta publiczna prospekt emisyjny
Warszawa, 19.03.2015 (ISBnews) - Redan nie zmienia planów dotyczących pierwotnej oferty publicznej spółki TXM i przygotowuje obecnie prospekt emisyjny, który zamierza złożyć w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w połowie tego roku, poinformował agencję ISBnews wiceprezes Bogusz Kruszyński.

"Na razie nie zmieniamy naszych planów i chcemy złożyć prospekt w połowie roku" - powiedział Kruszyński ISBnews.

Zapytany o wielkość planowanej oferty, potwierdził, że będzie to co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych, a emisja będzie skierowana wyłącznie do nowych akcjonariuszy.

Redan planuje wprowadzić TXM na warszawską giełdę w tym roku.

Oferującym będzie Dom Maklerski mBanku.

W I kw. segment dyskontowy Redanu miał 61 mln zł przychodów i 24,4 mln zł marży na sprzedaży. Wynik na sprzedaży wyniósł 0,3 mln zł, a wynik operacyjny wyniósł 0 mln zł.

TXM S.A. (wcześniej Adesso) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM Textilmarket, które zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Firma działa na terenie całego kraju, w Czechach i na Słowacji. Na koniec 2014 r. sieć TXM liczyła 309 sklepów, w tym 4 za granicą. Powierzchnie handlowe w zależności od lokalizacji wynoszą od 160-420 m2. Spółka należy do grupy kapitałowej Redan S.A.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

Powiązane