Transition Technologies może wejść na GPW w przyszłym roku

Transition Technologies może wejść na GPW w przyszłym roku

rynek giełda GPW
Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - Transition Technologies liczy na zwiększenie przychodów w tym roku do 150 mln zł z ok. 90 mln zł rok wcześniej, poinformował prezes Konrad Świrski. Zapowiada, że w 2016 roku firma może wejść na GPW.

"Wejście na giełdę to naturalna kontynuacja rozwoju. Chcemy rozwijać się dynamicznie, a status giełdowy to trampolina do wzrostu. Dałoby nam to potencjał do zbudowania modelu akwizycji, a patrzymy na ten temat szeroko, obserwując rynek zarówno w Polsce, jak i USA. Jednocześnie giełda dałaby perspektywy uczestnictwa we wzroście wartości firmy menedżerom i pracownikom. Technicznie jesteśmy gotowi do wejścia na GPW. Jeśli się na to zdecydujemy, to raczej w 2016 roku" - powiedział Świrski w rozmowie z ISBnews.

Firma projektuje i wdraża rozwiązania informatyczne m.in. dla sektorów energetycznego, gazowego, przemysłu.

"Oferujemy usługi i produkty oparte o wiedzę branżową i w skali międzynarodowej. Współpracujemy ze światowymi koncernami oferując im usługi inżynierskie, IT i rozwiązania software. Systematyczny wzrost sprawił, że w firmie jest już 650 pracowników, z których 300 pracuje przy projektach dla światowych korporacji" - wskazał prezes Transition Technologies.

Świrski zaznaczył, że firma rozwija również własne produkty, jak chociażby obsługa hurtowego rynku energii, gdzie handel odbywa z pośrednictwem jej systemów. "Naszymi klientami są niemal wszystkie największe firmy energetyczne w Polsce, a także Towarowa Giełda Energii" - dodał Świrski.

Ponadto firma rozwija m.in. system informatyczny w chmurze dla segmentu obrotu detalicznego, czy systemy internet of things lub "inteligentne" rozwiązania dla przemysłu.

Transition Technologies to polska firma informatyczno-technologiczna. Jest na liście na liście 35 przedsiębiorców w Polsce posiadających status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Posiada przedstawicielstwa m.in. w Niemczech i USA.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

Powiązane