WB Electronics do końca roku może podjąć decyzję o debiucie na GPW

WB Electronics do końca roku może podjąć decyzję o debiucie na GPW

rynek GPW giełda
Warszawa, 04.05.2015 (ISBnews)- WB Electronics liczy na szybki wzrost w kolejnych latach, m.in. dzięki planowi modernizacji polskiej armii. Będzie analizować potencjalny debiut na warszawskiej giełdzie, a decyzję w tej kwestii może podjąć pod koniec roku, poinformował prezes Piotr Wojciechowski.

"Będziemy analizować zachowanie rynku giełdowego. Spodziewamy się szybkiego rozwoju, który będzie generować zapotrzebowanie na kapitał, w grę wchodzą również potencjalne akwizycje. Decyzja co do ewentualnego wejścia na giełdę może zostać podjęta pod koniec roku" - powiedział Wojciechowski dziennikarzom podczas debiutu obligacji spółki na rynku Catalyst. 

Jak wskazał, w ub.r. 50% przychodów grupy i 80% samego WB Electronics stanowił eksport. Według jego słów, programy inwestycyjne w polskiej armii stanowią potencjał do zrównoważenia struktury przychodów między rodzimym rynkiem, a zagranicą, przy nadal rosnącej skali eksportu. WB Electronics jest zainteresowany przede wszystkim uczestnictwem w przetargach dla polskiej armii, związanych z systemami artyleryjskimi, czy bezzałogowymi.

Spółka wprowadziła dziś do obrotu na Catalyst trzyletnie, zabezpieczone obligacje o łącznej wartości 80 mln zł.

WB Electronics to prywatna spółka z Ożarowa Mazowieckiego, działająca w obszarach zastosowań elektroniki i informatyki w technice wojskowej.

(ISBnews)

Powiązane