Wirtualna Polska zadebiutuje na GPW w czwartek

Wirtualna Polska zadebiutuje na GPW w czwartek

GPW debiut giełda
Warszawa, 04.05.2015 (ISBnews) - Wirtualna Polska zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek, 7 maja, podała spółka.

"Jestem dumny z tego, że perspektywy rozwoju Wirtualnej Polski i nasz zespół zyskały zaufanie inwestorów publicznych. Za kilka dni znajdziemy się w gronie spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - powiedział prezes Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

24 kwietnia spółka ustaliła, że cena akcji w pierwotnej ofercie publicznej wyniesie 32 zł, zaś liczba oferowanych walorów - na 9,19 mln sztuk, w tym 3,34 mln akcji nowej emisji. Firma zaznaczyła, że uda jej się pozyskać planowane 100 mln zł z emisji akcji.

Ustalono także, że 1 378 857 akcji oferowanych trafi do inwestorów indywidualnych, a 7 813 521 akcji - do inwestorów instytucjonalnych.

Zarząd informował, że zamierza przeznaczyć 50-80 mln zł z powyższej kwoty na finansowania akwizycji, które umożliwią grupie realizację strategii wzmocnienia wzrostu organicznego. Kwota 20-30 mln zł ma być przeznaczone na spłatę zadłużenia bankowego wobec mBanku i ING Banku Śląskiego.

Oferta objęła również akcje istniejące, należące do European Media Holding S.a.r.l, kontrolowaną przez Innova Capital. Liczbę tych walorów ustalono na maksymalnym poziomie 5,85 mln sztuk, stanowiących 23,5% kapitału.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek.

(ISBnews)

Powiązane